Drzewa ozdobne

16 sierpnia 2013 admin Drzewa ozdobne

Dbałość o właściwy wizerunek ogrodu związana jest z koniecznością poszukiwania sprawdzonych i nowoczesnych rozwiązań, które są w stanie zagwarantować właściwą ich estetykę. Do tego celu powszechnie wykorzystuje się drzewa ozdobne.

Drzewa ozdobne to gatunki, które charakteryzują się szczególnymi walorami ozdobnymi i estetycznymi. Stanowią one element, który kształtuje całościowy wygląd ogrodu. Warto pamiętać, że wybór konkretnego typu drzew ozdobnych warunkuje konieczność doboru innych roślin, które najlepiej komponują się z ozdobnymi gatunkami drzew. W związku z tym kupując drzewa ozdobne trzeba przede wszystkim zwracać uwagę na ich kolorystykę, wielkość kształt oraz kolor listowia. Najchętniej wybieranymi gatunkami drzew ozdobnych są te, które pomimo zmieniających się pór roku nie zmieniają w sposób szczególny swojego wyglądu. Wśród drzew liściastych będzie to chociażby klon. Jeśli idzie o drzewa ozdobne iglaste, wszystkie drzewa ? prócz modrzewia ? nie gubią igieł na zimę, a ich barwa jest najczęściej niezmienna.

Drzewa ozdobne

9 Responses to “Drzewa ozdobne”

 • Katarzyna pisze:

  Przy projektowaniu swojego ogrodu również postawiłam na krzewy i drzewa iglaste, małym kosztem można stworzyć klimatyczny i niepowtarzalny ogródek.

 • Waldek356 pisze:

  Zdecydowałem się na ozdobne drzewa iglaste po tym jak namówiła mnie na to żona po lekturze tej strony. Polecam serdecznie wszystkim niezdecydowanym.

 • Kazimiera pisze:

  Drzewka iglaste od dawien dawna upiększają moją działkę, i nie wyobrażam sobie żeby ich tam nie było.

 • Weronika pisze:

  Małe iglaste drzewka są idealne do przydomowego ogródka, większe mogą śmiało odgrodzić nas od wzroku wścibskich sąsiadów i przechodniów.

 • Stefan pisze:

  Drzewa ozdobne od zawsze zachwycały mnie swoją prostotą, przydomowy ogródek urządziłem przy pomocy iglaków, a także poleciłem te drzewka wielu znajomym.

 • Kasia pisze:

  Polecam wszystkim iglaki szybkorosnące, w łatwy i prosty sposób można stworzyć piękny ogród który zapadnie w pamięć twoim gościom.

 • Danuta pisze:

  Wybrałam tego rodzaju drzewa do swojego ogrodu, ponieważ polecił mi je dobry znajomy, nie żałuje podjętej decyzji.

 • Renata pisze:

  Drzewka ozdobne to nowoczesna i bardzo szybka droga do tego, żeby mieć ładny i przyciągający wzrok ogród.

 • Anna pisze:

  Ja użyłam małych iglastych drzewek do ozdobienia swojego tarasu, polecam wszystkim, super efekt, zastanawiam się nad kupnem następnych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Powered by WordPress and HQ Premium Themes.